LIVE REVIEW – FINGERS UP FESTIVAL MOHELNICE

Review of the Fingers Up Festival in Mohelnice. Provisional translation below.

Kensington… co víc k nim ještě říct a zároveň neopakovat už jednou sepsané dojmy z omračujícího lednového koncertu v Praze? Že vás způsob, jakým hrají, v jednu chvíli totálně zavrtá do země a o moment později vás donutí skákat a řvát, co jen tělo dovolí? Že to množství hitů, které ukrývá jejich poslední, desítková deska “Rivals” by vystačilo na kariéru deseti podobným kapelám, jako jsou oni? Že jeden jejich koncert hravě strčí do kapsy vystoupení Foals, The Maccabees i Two Door Cinema Club dohromady?

Kensington, to je prostě indie-rocková drtička. Drtička, která vás rozseká na cucky a vy za to budete ještě vděční. Tolik chytlavých riffů, okouzlujících melodií a velkých sing-a-long refrénů má z dnešních kapel jen málokdo. A oni to všechno dokážou odehrát se stejnou lehkostí a samozřejmostí, s jakou ještě před koncertem skákali šipky do vody. Oproti Praze byli navíc ještě daleko pozitivněji naladění, takže když během omamného inferna “Little Light” zvedli někteří posluchači místo mobilů zapalovače, zpěvák Eloi Youssef laškovně zažertoval “Mmm, oldchool! I like your style!”.

Utrechtská čtveřice u nás bývá v propagačních materiálech často označována jako “ta slavná kapela z Nizozemska, co zní trochu jako Kings Of Leon”. A možná by vás mohlo zajímat, že se autor tohoto textu vydal po naprosto bombastickém setu zjistit za jedním ze členů jejich týmu, jak to s tou slávou doma vlastně mají a jestli to náhodou není trošku přibarvené. Takže aby bylo jasno – Kensington jsou v Nizozemsku absolutní megahvězdy. Stadion o kapacitě čtyřiatřiceti tisíc diváků (tj. v podstatě dvakrát větší kapacita, než jakou má O2 arena v Praze) vyprodali během pár dní. Dvakrát.

GOOGLE TRANSLATION

Kensington … what more can we say than to repeat the impressions that we wrote about the stunning concert in Prague in January? That it is the way to play, at one point you are totally embedded in the ground, and a moment later they force you to jump and scream, and that is the only thing your body allows? That the number of hits on their most recent album “Rivals” would suffice for a career of ten similar bands like them? That one of their concerts is a combination of Foals, The Maccabees and Two Door Cinema Club together?

Kensington, het is gewoon indie-rock crusher. Molen, die u aan stukken gesneden voor het en je zult nog steeds dankbaar. Zoveel pakkende riffs, betoverende melodieën en grote sing-a-long refreinen van een paar bands van vandaag. En ze doen alles wat ze kunnen spelen met hetzelfde gemak en, natuurlijk, met die zelfs voor de show springen darts in het water. Vergeleken Praag waren bovendien veel positiever tune, dus als tijdens bedwelmende inferno “Little Light” verhoogd aantal luisteraars in plaats van lichtere mobiele telefoons, zanger Eloi Youssef speels grapte, “Mmm, oldchool! I like your style”.

Kensington is simply an indie-rock crusher. A mill that you cut to pieces, and you’ll still grateful for it. Few bands today have so many catchy riffs, enchanting melodies and big sing-a-long choruses. And they do everything they can to play with the same ease and, of course, even dart into the water before the show. Compared to Prague they were additionally far more positive, so when during the intoxicating inferno “Little Light” some listeners raised lighters instead of mobiles, singer Eloi Youssef playfully joked, “Mmm, oldchool! I like your style”.

The Utrecht foursome are often referred to as “the famous band from the Netherlands, that sounds a bit like Kings Of Leon” in the promotional materials over here. And if you think that might happen to be a little coloured, perhaps you might be interested to know that the author of this text was issued a check to write that after a dazzling set. So let’s be clear – Kensington in the Netherlands are absolute megastars. The stadium with a capacity of thirty-four thousand people (ie. Basically twice more capacity than it has O2 arena in Prague) sold out within a few days. Twice.

http://musicserver.cz/clanek/51102/fingers-up-morava-camp-mohelnice-7-8-8-2015/